Institucionalna podrška Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva

Institucionalna podrška od 01.01.2023. do 31.12.2025.

Institucionalnom podrškom Nacionalne zaklade financira se plaća osobe zaposlene za knjigovodstvene, administrativne i računovodstvene poslove, pisanje i pravdanje projekata/programa te sve poslove koji uključuju transparentno vođenje organizacije. Osiguravanjem tih sredstava ne treba angažirati knjigovodstveni servis što je isto trošak. Sredstvima Institucionalne podrške podmiruje se i dio režijskih troškova (električna energija, plin, komunalne usluge, voda, najam), troškovi komunikacije, bankovni troškovi i potrošni materijal za održavanje prostora. Sredstvima Institucionalne podrške nabaviti će se prijenosno računalo koje će koristiti zaposlena osoba jer ono na kojem radi je iz 2014. godine, također će se kupiti ormari koji će se koristiti za pohranjivanje registratora, jer arhive ima dosta sa obzirom na 33-godišnje postojanje Udruge. Također će se financirati troškovi uredskog poslovanja (poštanski troškovi, uredski materijal, mjesečno održavanje programa za knjigovodstvo i dogradnja istoga, troškovi FINA digitalnog  certifikata, održavanje i servisiranje fotokopirnog aparata). Pokrićem navedenih troškova stvaraju se preduvjeti za kvalitetan i funkcionalan rad Udruge. Dobivenim sredstvima osiguravamo da i nadalje možemo kontinuirano, kvalitetno i pravovremeno biti na usluzi svojim članovima, te im pružiti potrebnu podršku i pomoć, ali i rasti i razvijati se.  Kvalitetu dostupnosti našim članovima u svim prilikama smo osigurali nabavkom kombi vozila te se dio troškova također pokriva iz sredstava Institucionalne podrške.

Sredstvima dobivenim za Institucionalnu podršku i osnovnu djelatnost osigurali smo razvoj udruge kroz zapošljavanje osobe na neodređeno vrijeme za računovodstvene i knjigovodstvene poslove te administraciju kako bi mogli nesmetano raditi kroz period Institucionalne podrške, nabavu opreme i kontinuirani rad što je doprinijelo njezinoj stabilizaciji. Također zahvaljujući Institucionalnoj podršci zaposlena osoba i predsjednica udruge sudjelovale su na edukacijama o poslovanju neprofitnih organizacija kako bi vodite udrugu što transparentnije, sudjelovale su na edukacijama o pisanju projekta što je uveliko doprinijelo razvoju socijalnih usluga u udruzi jer smo se prijavljivali na natječaje i dobivali potpore.