Održana završna konferencija EU projekta “Osobni asistent-podrška OSIT u KCKŽŽ”

U četvrtak, 19. siječnja 2023. održana je završna konferencija europskog projekta ´´Osobni asistent – podrška OSIT u KCKŽŽ´´ u novim prostorima Udruge “Mali princ” Đurđevac. Konferenciji su nazočili svi osobni asistenti, korisnici i roditelji korisnika, kao i gradonačelnik grada Đurđevca, gospodin Hrvoje Janči. Gradonačelnik je pohvalio suradnju Udruga “Mali princ”, “Maslačak” i “Latice” pri provedbi ovoga projekta te naglasio važnost pružanja usluge osobne asistencije. Okupljenima su se obratile i gđa Štefan i gđa Premuš kao predsjednice udruga te kao roditelji korisnica koje su uključene u projekt. Kako je to biti osobnim asistentom, posvjedočila je osobna asistentica Marina Melnjak naglasivši kako je povezanost između asistenata i korisnika neraskidiva i duboka, dok je voditeljica projekta Anja Senjan prezentirala cjelokupnu provedbu projekta. Međutim, zaposlenim osobnim asistentima i njihovim korisnicima nije ovo zadnji dan pružanja usluge! Naprotiv, zahvaljujući izravnoj dodjeli financijskih sredstava Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, usluga se nastavlja! Sredstva su tako osigurana iz Državnog proračuna RH od 25. siječnja 2023. te najkasnije do 30. lipnja ove godine. Sretni smo što se ova usluga nastavlja.

Možda vam se svidi