Kamp u Tuheljskim Toplicama 16.-18.1.2023.

Hrvatski savez udruga osoba s intelektualnim teškoćama organizirao je tradicionalni Kamp u Tuheljskim Toplicama od 16. do 18. siječnja 2023. godine za predstavnike udruga članica (predsjednici i tajnici udruga, voditelji podrške u boravcima i samostalnom stanovanju, osobe s intelektualnim teškoćama i njihovi roditelji). Kamp je organiziran u sklopu provedbe treće godine trogodišnjeg programa (2020.-2023.) Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike pod nazivom „Kvalitetna edukacija udruga – put u nove izazove lll“.

Iz naše Udruge na kampu su sudjelovale korisnica Ivana Šebijan i voditeljica Danijela Bočkaj. Dok je Ivana sudjelovala na plesnim, kreativnim i sportsko-rekreativnim radionicama, Danijela je imala prilike sudjelovati na različitim edukacijama o važnosti socijalnih usluga, mogućnosti Erasmus+ programa za osobe s invaliditetom kao i o mogućnostima i poticajima pri zapošljavanju osoba s invaliditetom. U drugom dijelu kampa bila je riječ o digitalnim vještinama, pismenosti i inkluziji osoba s intelektualnim teškoćama te su isto tako bili predstavljeni rezultati istraživanja o održivosti udruga članica. Prije samog polaska kućama, kamp je zatvorio predsjednik saveza Ozren Catela tako što je predao riječ prisutnim udrugama da iznesu svoje zaključke i prijedloge za buduće trogodišnje razdoblje. Naše djevojke vratile su se pune doživljaja i novih iskustava uz zaključak kako je kamp divno mjesto na kojem se može puno naučiti, obnoviti stara i steći nova prijateljstva.

Možda vam se svidi