Održana završna konferencija EU projekta “Budimo ruka podrške”

U ponedjeljak, 28. studenog u prostorima Gradske knjižnice “Franjo Marković” Križevci održana je završna konferencija projekta “Budimo ruka podrške”. Riječ je o prvom EU projektu, ujedno i najvećem do sada, koji je Udruga “Maslačak” Križevci provela kao nositelj projekta. Na projektu su kao projektni partneri sudjelovale Udruga osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji “Mali princ” Đurđevac i Udruga osoba s intelektualnim teškoćama Bjelovar, dok je projektni suradnik bio Centar za mlade Križevci. Predsjednica Udruge “Maslačak” Križevci, Tamara Premuš, zahvalila je svima na dolasku i otvorila završnu konferenciju projekta “Budimo ruka podrške”, a Danijela Bočkaj, voditeljica projekta predstavila je rezultate te dodala je kako su svi iz udruge jako ponosni jer su uspjeli realizirati svoj prvi EU projekt. Opći cilj projekta je bio doprinos jačanju i razvoju kapaciteta OCD-a te suradnju u lokalnoj zajednici, dok su specifični ciljevi bili osposobljavanje predstavnika OCD-a za prikupljanje sredstava, osnaženje zaposlenika i volontera za razvoj socijalnih usluga u zajednici i pružanje učinkovitih odgovora u kriznim situacijama te osviještenje lokalne zajednice o važnosti OCD-a i uslugama koje one pružaju, osobito u kriznim situacijama. Iz udruge poručuju kako su svi ciljevi uspješno ispunjeni. U sklopu projekta su provedene i brojne radionice na teme usvajanja znanja na području financijskog upravljanja i zakonodavnih okvira, usvajanje znanja zaposlenika i volontera na području zapošljavanja i socijalnog uključivanja, poticanje volonterstva u lokalnoj zajednici i unapređenje javne svijesti i zagovaranje i rješavanja potreba ranjivih skupina. Riječi zahvale na uspješnoj suradnji uputile su predstavnice partnerskih organizacija, a ispred Koprivničko-križevačke županije prisustvovala je pročelnica Upravnog odjela za zdravstveno-socijalne djelatnosti Maja Blažek koja je čestitala na projektu te istaknula kako će Županija i dalje podržavati rad Udruge “Maslačak” Križevci. Na konferenciji je prisustvovala i ravnateljica Gradske knjižnice “Franjo Marković” Križevci Marjana Janeš-Žulj koja je pohvalila suradnju knjižnice i Udruge, dok je  Ana Ivančan, suradnica na ovom projektu, pohvalila suradnju triju gradova, Križevaca, Bjelovara i Đurđevca na ovom projektu. završnoj konferenciji su prisustvovali i predstavnici gradskih institucija, udruga, članovi Udruge i mediji. 

Ukupna vrijednost projekta je 413.397,82 HRK, a sufinanciran je sredstvima Europske unija iz Europskog socijalnog fonda u sklopu programa 2014-2020 u iznosu 351.388,15 HRK te sredstvima Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Sadržaj teksta/objave isključiva je odgovornost Udruge „Maslačak“ Križevci.

Možda vam se svidi