Tikvijada 2021.

I ove godine smo se uključili u tradicionalnu Tikvijadu Magde Lugomer Heručine koju je organiziralo Gornjogradsko dobrotvorno i kulturno društvo “LIPA” Križevci. Kao svih 18 Tikvijada do sada i ovogodišnja 19-ta, bila je posvećena svim ženama koje trpe nepravdu i nasilje, a posebno u spomen Magde Logomer Heručine, Križevčanke koja je 1757. godine bila lažno optužena da je vještica. Zbog epidemioloških mjera ove je godine, već druge po redu Tikvijda održana u virtualnom obliku. Članovi Udruge su u okviru kreativnih radionica oslikali i ukrasili tikve te se prijavili na virtualno natjecanje. Glasanjem pojedinaca osvojili smo 91 glas i drugo mjesto. Kreativnim aktivnostima se potiče razvoj vještina i mašte.