Edukacija o neovisnom življenju osoba s invaliditetom

U četvrtak 13. svibnja 2021. održana je još jedna on-line edukacija u organizaciji SOIH-a (Savez osoba s invaliditetom Hrvatske). Tema je bila neovisno življenje, a na edukaciji je uz 60-tak predstavnika drugih udruga prisustvovala i predsjednica naše Udruge Tamara Premuš. Na početku je sve prisutne pozdravio dr. Zorislav Bobuš, predsjednik SOIH-a, a edukaciju je vodila gospođa Marica Mirić. Nakon prezentacije, uslijedila je rasprava. Zaključak je kao i kod drugih socijalnih usluga i neovisno življenje osoba s invaliditetom odnosno stambene zajednice i život uz podršku su u većini slučajeva “na leđima” udruga. Država nešto malo participira preko glavarina, a ostalo se udruge snalaze putem projekata. Znamo kako to ide, ako projekt prođe dobro je, ako ne prođe teško je održivo. Udruge se trude nešto napraviti, ali činjenica je da su i na ovom području osobe s invaliditetom na žalost diskiminirane. Ima još puno posla, a država bi se svakako trebala više i bolje uključiti kako bi osobe s invaliditetom imale ravnopravniji položaj u zajednici.

Možda vam se svidi