Volonteri iz Italije u posjeti našoj Udruzi

Mladi iz Italije iz Pokreta fokolara su boravili tjedan dana u gradiću Faro u srcu Križevaca u sklopu Centra Mariapoli. Raspoređeni u tri manje različite skupine uz (pre)voditelja Robija od ponedjeljka, 17. srpnja do srijede, 19. srpnja 2023. posjetili su i našu Udrugu. Vrijeme njihova boravka u Udruzi ispunili smo raznim radionicama sa našim Maslačcima. Od svakodnevnih aktivnosti nismo previše odmaknuli te smo uredili vrt i okućnicu. Na kreativnoj radionici naši su gosti oslikavali platnene torbe sa motivom grada Križevaca te ih sa potpisima svih nas svojim kućama ponijeli. U likovnoj radionici smo se prisjetili toplih i hladnih boja te za naše goste šarene razglednice u obliku čestitke sa motivom maslačka izradili. Nakon sportskih igara osvježili smo se i zdravim voćnim napitkom koji smo sami pripremili. Tijekom svih radionica smo slušali prigodnu glazbu po izboru pojedinca, a pred kraj, naš najdraži dio, čak i zaplesali. Bilo je lijepo ugostiti mlade iz Italije i provesti sa njima tri zanimljiva dana.

Možda vam se svidi