Posjet Muzeju krapinskih neandertalaca i Tuheljskim toplicama

U petak, 21. srpnja 2023. posjetili smo Muzej krapinskih neandertalaca, a kasnije smo se kupali u Tuheljskim toplicama. Muzej krapinskih neandertalaca nalazi se uz Nalazište Hušnjakovo, jedan od najznačajnijih svjetskih paleontoloških lokaliteta, gdje je pronađena najbrojnija i najbogatija zbirka kostiju neandertalskog čovjeka. U muzeju nam je bilo jako zanimljivo i edukativno. Stalni muzejski postav posjetitelje vodi od najstarije prošlosti Zemlje do početka razvoja civilizacije, s naglaskom na razvoj čovjeka i znamenitost otkrića u Krapini. Tko nije posjetio ovaj muzej, naša je preporuka da ga posjeti. Izlet smo organizirali u okviru projekta “Zajedno za bolje sutra” koji financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja te sufinancira Koprivničko-križevačka županija. Dan je bio zanimljiv, puno toga smo naučili, a i lijepo se proveli u toplicama.

Možda vam se svidi