Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama

16.5. obilježava se Nacionalni dan osoba s intelektualnim teškoćama. Vlakom smo, u ponedjeljak doputovali do Zagreba, da bi zajedno sa prijateljima iz cijele Hrvatske obilježili naš dan. Pjevalo se, plesalo, veselilo, a pridružili su nam se i brojni prolaznici. 🎵🎶🎵Obilježavanje, ovog nama važnog datuma bilo je u organizaciji Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama, a program je vodio gospodin Mladen Iličković. Nakon programa na Cvjetnom trgu uputili smo se u šetnju Zagrebom, a predsjednica udruge je sudjelovala na Okruglom stolu “Izazovi življenja osoba s intelektualnim teškoćama u 21. stoljeću”. Okrugli stol je moderirala naša draga Ana Tomašković, a svoj rad su prezentirale udruge iz Orahovice, Čakovca, Krapine, Koprivnice, Križevaca i Zagreba. O neovisnom življenju OSIT govorila je prof.dr.sc. Daniela Bratković sa Edukacijsko- rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu. Lijepo proveden dan, pun lijepih utisaka pod sloganom: “Stavi naočale, promijeni pogled!” 😍

Možda vam se svidi