Radionica “Upravljanje volontiranjem posebno uslijed kriznih situacija”

U okviru EU projekta “Budimo ruka podrške” organizirali smo radionicu “Upravljanje volontiranjem posebno uslijed kriznih situacija”, 14. i 15.03. u našoj kući u Gundulićevoj ulici. Radionicu su vodile Jelena Kamenko Mayer i Mirna Šostarko iz Hrvatskog centra za razvoj volonterstva iz Osijeka.Cilj ove dvodnevne radionice je bio upoznati se sa menađmentom volontiranja, njegovim upravljanjem te zakonskom regulativom. Na radionici su sudjelovali zaposlenici udruga uključenih u ovaj projekt. Po završetku radionice svi polaznici su dobili potvrde o sudjelovanju.Ovaj projekt je uz nositelja projekta Udrugu osoba s intelektualnim teškoćama „Maslačak“ Križevci, okupio i partnere iz Udruge osoba s intelektualnim teškoćama Bjelovar i Udruge osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji „Mali princ“ koje također skrbe o osobama s intelektualnim teškoćama, s ciljem razvoja OCD-a na području Koprivničko-križevačke i Bjelovarsko-bilogorske županije i ublažavanja problema nastalih u kriznim situacijama. Suradnik na projektu je Centar za mlade Križevci. Trajanje projekta je 12 mjeseci te će se kroz to vrijeme osposobiti predstavnike OCD-a za prikupljanje sredstava te transparentno vođenje organizacija, osnažiti predstavnike OCD-a i volontere za razvoj socijalnih usluga i pružanje učinkovitih odgovora u kriznim situacijama te osvijestiti lokalnu zajednicu o važnosti OCD-a i uslugama koje one pružaju posebno uslijed kriznih situacija.Ukupna vrijednost projekta je 413.397,82 HRK, a sufinanciran je sredstvima Europske unija iz Europskog socijalnog fonda u sklopu programa 2014-2020 u iznosu 351.388,15 HRK te sredstvima Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.Sadržaj teksta/objave isključiva je odgovornost Udruge „Maslačak“ Križevci.