Kamp Tuhelj 2022.

Prošlog vikenda sudjelovali smo na trodnevnom kampu u Tuheljskim Toplicama od 11. do 13. ožujka, u okviru trogodišnjeg programa “Kvalitetna edukacija udruga – put u nove izazove III” u organizaciji Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama. U Tuhelju su bile naše Ivana i Nada Domitrović i Katarina Ivanek. Svoj rad su prezentirale prijateljske udruge iz “Regoča” Slavonski Brod, “Jaglaca” Orahovica, “Golubice” Vukovar i OSIT Bjelovar. Vukovarska “Golubica” je obilježila 50 godina iznimnog rada, a OSIT Bjelovar je izdao hvalevrijednu slikovnicu. Jedna od tema Kampa je bila i Novi Zakon o socijalnoj skrbi, a predavanje je održala i prof. Daniela Bratković sa kojom imamo uspješnu suradnju. Naša korisnica Ivana uživala je u plesnim i likovnim radionicama. Na likovnoj radionici izrađivala su se “plavo žuta licitarska srca” kako bi se poslala podrška ukrajinskom narodu koji u ovo vrijeme proživljava teške trenutke. Lijepo je bilo opet sresti stare prijatelje, upoznati nove, izmijeniti iskustava i znanja, a u Križevce smo se vratili s lijepim poklonima i zahvalnicom. Vrijeme nam je brzo prošlo, a uspomene ostale u srcu, umu i fotoalbumu. ❤️

Možda vam se svidi