Početna konferencija EU projekta “Osobni asistent-podrška OSIT u KCKŽŽ”

U ponedjeljak, 20. rujna 2021. održana je početna konferencija europskoga projekta ”Osobni asistent – podrška OSIT u KCKŽŽ”. Nositelj projekta je Udruga “Mali princ” Đurđevac, a partneri Udruga “Latice” Koprivnica i Udruga “Maslačak” Križevci. Ovim projektom nastavlja se pružanje usluge osobne asistencije za 16 osoba s intelektualnim teškoćama od kojih je 6 članova Udruge “Maslačak” što je od osobite važnosti za korisnike i njihove obitelji. Okupljene je pozdravila predsjednica udruge provoditelja projekta, gospođa Kristinka Štefan, kao i predsjednice udruga partnera na projektu, gospođa Tamara Premuš, predsjednica Udruge “Maslačak” te gospođa Nevenka Fuchs kao predsjednica koprivničke Udruge “Latice”. Projekt je okupljenima prezentirala voditeljica projekta Anja Senjan, dok se ispred zaposlenih osobnih asistenata obratio Vatroslav Kokor te iz prve ruke posvjedočio o prirodi ovoga posla kojim se izravno pomaže najpotrebnijima, u ovome slučaju osobama s intelektualnim teškoćama. Koliko ovakva usluga znači za njihovu djecu i obitelji, potvrdile su ispred korisnika majke Jana Vuljak i Jadranka Veličan. Koliko je projekt bitan potvrdili su i počasni gosti početne konferencije – predstavnica CZSS-a Đurđevac gospođa Anita Đipalo Saraga, gradonačelnik grada Đurđevca gospodin Hrvoje Janči, dožupan Koprivničko-križevačke županije gospodin Ratimir Ljubić te predsjednik Gradskoga vijeća Grada Đurđevca gospodin Željko Lacković.

OSNOVNI PODACI O PROJEKTU:
Naziv projekta: Osobni asistent – podrška OSIT u KCKŽŽ
Nositelj projekta: Udruga osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji „Mali princ“ Đurđevac
Ukupna vrijednost projekta: 1.994.289,00 kn
EU sufinancira: 1.994.289,00 kn
Kratak opis projekta: Projekt odobren u okviru poziva “Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza III” Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali. Ciljana skupina je 16 korisnika – osoba s intelektualnim teškoćama kojima će uslugu osobne asistencije pružati osobni asistent u svrhu unapređenja kvalitete života, socijalnog uključivanja u zajednicu i sprječavanja institucionalizacije. Usluga obuhvaća potporu u provođenju aktivnosti svakodnevnog življenja i samozbrinjavanja, pruža se polovicu ukupnog mjesečnog fonda sati rada kroz 20 mjeseci, a korisnici su s područja Koprivničko-križevačke županije (Koprivnica, Križevci, Đurđevac, Virje, Novo Virje, Stari Glog, Pitomača).

Možda vam se svidi