Gasto natjecanje “Amorova žlica”

U četvrtak, 16. rujna 2021. naši Maslačci su sudjelovali na prvom gastro natjecanju “Amorova žlica-za društvo jednakosti” za osobe s invaliditetom u organizaciji Centra UNUO u Novom Marofu. U ovoj fazi natjecanja zadatak je bio kod kuće pripremiti određeno jelo, a na natjecanju ga završiti te poslužiti žiriju. Naši momci Vladimir, Dario i Matej te Davorka su tako pripremili salatu od tune, francusku salatu, gulaš (uz podršku roditelja) i za kraj desert palačinke sa marmeladom od jagoda i čokoladom te imali priliku pokazati svoje vještine.

Gastro natjecanje „Amorova žlica – za društvo jednakosti“, nacionalni je projekt udruge UNUO. Udruga UNUO osnovana je 2009. Predsjednik Udruge je struč. spec.oec. Vedran Habel. UNUO u svoj rad uključuje osobe bez odgovarajuće roditeljske skrbi, osobe sa invaliditetom te osobe u nepovoljnom položaju. Cilj udruge je educirati ciljne skupine te izjednačiti njihove mogućnosti u zajednici, a posebice na tržištu rada. Cilj ovog projekta je stjecanje i usavršavanje praktičnih znanja te upoznavanje osoba s invaliditetom o očekivanim ponašanjima, postupcima te načinima rada u turističko-ugostiteljskom okruženju. Natjecanje će se održati na 7 lokacija u 7 gradova, gdje će kandidati, osobe s invaliditetom pokazati svoje mogućnosti, znanja i sposobnosti u 3 kategorije. U pripremi jednostavnog jela, u pripremi koktela ili napitka i u prezentaciji pred gostima.

Ponosni smo na naše Maslačke koji iz dana u dan pomiču svoje granice uz manju ili veću podršku.

Možda vam se svidi