Edukacija o uključenosti osoba s invaliditetom u zajednicu

U četvrtak 27. svibnja 2021. održan je nastavak edukacije u organizaciji SOIH-a (Savez osoba s invaliditetom Hrvatske). Tema je bila uključenost u zajednicu u okviru neovisnog življenje, a na edukaciji je uz 60-tak predstavnika drugih udruga prisustvovala i predsjednica naše Udruge Tamara Premuš. Na početku je sve prisutne pozdravio dr. Zorislav Bobuš, predsjednik SOIH-a, a edukaciju je kao i prethodne dvije vodila gospođa Marica Mirić. Naglasak edukacije je bio na pristupačnosti osobama s invaliditetom u svim segmentima od pristupačnih informacija, pristupačnog javnog prijevoza, okoliša, prilagođenog stanovanja, inkluzivnog obrazovanja i osposobljavanja do zapošljavanja. Čuli smo i primjere dobre prakse od kojih je jedan i projekt “Maslačak misli zeleno” u partnerstvu sa Gradom Križevci. I na ovom području udruge daju svoj veliki obol, ali još uvijek ima mjesta za napredak u koji bi se svakako država trebala više i bolje uključiti.

Možda vam se svidi