Realiziran projekt “Maslačak misli zeleno”

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji “Maslačak” Križevci je u partnerstvu sa Gradom Križevcima i suradnji sa Srednjom gospodarskom školom Križevci, a uz sponzorstvo INA-e d.d. kroz program Zeleni pojas realizirala projekt “Maslačak misli zeleno”. Projekt je realiziran u razdoblju od prosinca 2020. do svibnja 2021. godine. U tom je razdoblju uz promociju projekta realizirana nabava sadnica stabala, grmova lovor višnje i ukrasih grmova te klupa koje su financirane putem sponzorstva kao i sve sadnice. 15.4.2021. organizirana je volonterska akciju sadnje stotinu komada grmova lovorvišnje i nekoliko stabala. Akciji su se uz članove Udruge, osobne asistente, zaposlenike i roditelje korisnika, uključili gradonačelnik Mario Rajn, zamjenik gradonačelnika Danijel Šaško, gospodin Željko Lacković, voditelj Kluba volontera u tvrtki INA Neven Pavao Poklepović, djelatnici Komunalnog poduzeća Križevci, Srednje gospodarske škole i tvrtke Pitagora. Ostala stabla i ukrasni grmovi posađeni su naknadno nakon obrade tla te je posijana trava. Zahvaljujući partnerstvu sa Gradom Križevcima postavljena je ljuljačka za osobe s invaliditetom i prilazna staza te napravljeno parkiralište kako bi članovi Udruge što sigurnije mogli doći na aktivnosti poludnevnog boravka. Projekt je obuhvatio funkcionalnu i estetsku prenamjenu travnate površine u blizini prostora koji koristi Udruga „Maslačak“ Križevci u zeleni park za korisnike Udruge, odnosno za djecu i mlade s teškoćama u razvoju, osobe s intelektualnim teškoćama te djecu iz susjedstva. Park se uredio kao zeleno edukativno – rehabilitacijsko mjesto na kojem će djeca i mladi s teškoćama u razvoju i osobe s intelektualnim teškoćama provoditi vrijeme, rasti i razvijati se.
Zahvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali u provedbi projekta.

Možda vam se svidi