Kamp u Tuheljskim Toplicama 2021.

Kamp u Tuheljskim Toplicama održao se od 20. – 23. 5. 2021. u okviru Programa “Kvalitetna edukacija udruga – put u nove izazove III”, a organizirao ga je Hrvatski savez udruga osoba s intelektualnim teškoćama uz financijsku podršku Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Članice naše Udruge Ivana i Nada Domitrović te Josipa i Slađana Sekušak sudjelovale su već tradicionalno na ovom kampu (osim prošle godine). Zbog epidemioloških mjera, kamp je bio specifičan jer su sudionici bili podijeljeni po manjim grupama, ali ipak su svi bili sretni zbog susreta sa dragim prijateljima nakon više od godinu dana. 🙂 Kamp se sastojao od raznih radionica i edukacija koje su krenule već u četvrtak popodne, a bile su namijenjene roditeljima, voditeljima, stručnim suradnicima, ali i osobama s intelektualnim teškoćama. Cilj edukacija je bio naučiti nešto novo, čuti primjere dobre prakse, ali i utvrditi postojeća znanja. Neke od tema su bile vraćanje poslovne sposobnosti i postupak vještačenja, zatim nešto o stanju na tržištu rada i aktivnostima usmjerenim na osobe s invaliditetom, kao i kako dobra komunikacija vodi do kvalitetnijih odnosa. Jedna od tema bio je i “stres” i kako se s njim nositi i preokrenuti ga u nešto pozitivno. Prof. dr. sc. Daniela Bratković održala je edukaciju o spolnim i reproduktivnim pravima. Radionice su između ostalih vodili i predsjednica Saveza mr.sc. Mirjana Jakovčev te zaposlenici Saveza kao i stručni suradnici. Slobodno vrijeme naše djevojke su provele u bazenima, a navečer je bila organizirana i kratka zabava uz ples. Kući su se vratile pune dojmova i nadom da se ipak pomalo vraćamo “starom normalnom” načinu života. 🙂 Hvala svima na korisnom i lijepo provedenom vremenu u Tuheljskim Toplicama. 🙂

Možda vam se svidi