Završila akcija – sakupljeno 1600 kilograma plastičnih čepova

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji “Maslačak” Križevci je u suradnji sa Komunalnim poduzećem Križevci organizirala treću akciju sakupljanja plastičnih čepova koja je trajala od 15. rujna 2020. do 15. ožujka 2021. godine. Akcija je završila odvozom čepova u Osijek na recikliranje. U akciju sakupljanja plastičnih čepova uključila se lokalna, ali i šira zajednica. Čepovi su se sakupljali u gradskim osnovnim i srednjim školama, dječjim vrtićima, područnim školama, Učeničkom domu, građani su ih sakupljali kod kuća i na radnom mjestu. U akciju su se aktivno uključile i osobe s intelektualnim teškoćama koje su sudjelovale u sakupljanju te prijevozu čepova na reciklažno dvorište u Cubinec. Čepovi su stizali i iz drugih gradova Lijepe naše iz škola, dječjih vrtića, učeničkih domova, udruga i od građana. U ovoj akciji je sakupljeno 1600 kilograma plastičnih čepova čime su svi koji su se uključili učinili dobro djelo i pridonijeli zaštiti okoliša. Sredstva dobivena otkupom čepova biti će namijenjena za proširenje i uređenje novog prostora kod kuće u Gundulićevoj ulici. Prostor će biti namijenjen za aktivnosti poludnevnog boravka za osobe s intelektualnim teškoćama, ali i za neke nove projekte i programe koji će uključivati rehabilitaciju članova. Hvala svima koji su sudjelovali u ovoj akciji te na taj način podržali rad Udruge. 

U akciji su sudjelovali: Dječji vrtić Zraka sunca, Dječji vrtić Križevci, Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci, Osnovna škola “Vladimir Nazor” Križevci, Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkog Križevci, Srednja gospodarska škola Križevci, Srednja škola “Ivan Seljanec” Križevci, Osnovna škola “Grigor Vitez” Sveti Ivan Žabno, Područna škola Gregurovec, Područna škola Fodrovec, Učenički dom iz Zagreba, Veterinarski zavod Križevci, Klub volontera INE, Udruga “Srce” Zelina, susjedi, građani i brojni drugi… 🙂

Možda vam se svidi