Edukacija o financijskom i pravnom poslovanju neprofitnih organizacija

Naša zaposlenica Martina Benjak sudjelovala je na edukaciji o financijskom i pravnom poslovanju neprofitnih organizacija u organizaciji Konto obad d.o.o. dana 24.studenog 2014. u Zagrebu. Seminar  se održao u prostorijama Hotela Dubrovnik (dvorana: Ban Jelačić, Ljudevita Gaja 1 u Zagrebu). Prvi dio seminara bavio se novim Zakonom o udrugama. Predavačica gđa. Vesna Lendić Kasalo, dipl. iur., zamjenica ravnatelja Ureda za udruge RH, predstavila je primjenu novog Zakona o udrugama u praksi te je nastojala odgovoriti na sve naše nedoumice vezane uz njegovu primjenu. Drugi dio seminar bavio se financijskim  poslovanjem. Utvrđivali smo staro znanje, razgovarali o novostima i bavili se kvalitetnim obavljanjem završnih radnji kako bi oblikovali točan financijski rezultat te kako bi naši završni financijski izvještaji bili istiniti i prikazivali jasan financijski položaj i uspješnost rada naše organizacije.

Neke od tema:

• Novi Zakon o udrugama
  • Primjena Uredbe o izmjeni Uredbe o računovodstvu neprofitnih organizacija (2014.)
  • Prihodi i rashodi u udrugama (razvrstavanje i priznavanje)
  • Blagajničko poslovanje i putni troškovi
  • Trgovina u neprofitnim organizacijama
  • Zakon o financijskom poslovanju i računovodstvu neprofitnih organizacija