Izrada Strateškog plana Hrvatskog saveza udruga za osobe s mentalnom retardacijom

Naša zaposlenica Martina Benjak sudjelovala je u Hrvatskom savezu od 28.-30.11. 2014. na radionici „Strateško planiranje Savez udruga za osobe s MR za razdoblje od 2015. do 2020.”, pod vodstvom gđe Nataše Škrbić, konzultantice za profitni i neprofitni sektor. Svrha radionice je bila olakšati izradu novog strateškog plana Saveza udruga osoba s MR za razdoblje 2015-2020, te pomoći Udrugama članicama da izrade strateški plan usuglašen sa planom Saveza. Radionica je obuhvatila glavne analize i izradu ciljeva te važnost usklađivanja prioriteta rada Saveza, zaposlenih i Upravnog odbora sa potrebama iz okruženja te strateškim dokumentima i prioritetima Europske unije i RH za razdoblje do 2020, i to; dokumentima Europa 2020. – Strategija za pametan, održiv i inkluzivni rast (Europa 2020) i Europska platforma za borbu protiv siromaštva i socijalne isključenosti,  „Europa 2020“ te nacionalnim prioritetima, prvenstveno „Programom borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti 2014-2020“ i Operativnim programima u području socijalnog uključivanja, Vlade RH. Na radionici je sudjelovalo 18 sudionika: predsjednica i predstavnici Hrvatskog saveza te predstavnici udruga iz Koprivnice, Splita, Dubrovnika, Zagreba, Čakovca, Karlovca, Đurđevca, Nove Gradiške, Križevaca, Ploča, Šibenika i Bjelovara. Na radionici se raspravljalo o snagama i slabostima saveza, sudionici su izradili SWOT analizu te su kroz grupni rad definirani ciljevi i prioriteti djelovanja u nadolazećem razdoblju. Radionica se pokazala veoma korisna za sudionike kao podrška u izradi Strateškog plana.