3. radionica “Čitam ti priču”

U petak, 14. lipnja 2024. održali smo 3. radionicu “Čitam ti priču” sa knjižničarkom Majom, i ovoga puta, na otvorenome. Najprije smo zastali kod Kozmološkog centra Križevci (Zvjezdarnice) te pred vratima Astronomskom društvu Perzeida nastavili čitati poučnu slikovnicu “Priča o mome gradu” (Krunoslava Puškara). Šetajući smo prošli uz Srednju školu “Ivan Seljanec” Križevci koja je dobila ime po profesoru tjelesne i zdravstvene kulture koji je u njoj radio i živio. Ispred posljednje lokacije – Čokolaterije “Hedona” – poslušali smo priču o “Princezi Hedy” našeg križevačkog pjesnika i pisca Petra Petrlića Pjera. Pogledali smo i ilustracije, također Križevčanke, Estere Balog te se za kraj poigrali s mačkom po imenu Ljubi, čiji se kip ispred čokolaterije nalazi. Proveli smo jedan ugodan i edukativan dan.

Možda vam se svidi