Kolegij Koprivničko-križevačke županije

Župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren je u ponedjeljak, 10. lipnja 2024. u naselju Ždala u vatrogasnom domu održao Kolegij s gradonačelnicima i načelnicima općina s područja Koprivničko-križevačke županije na kojem se raspravljalo o bitnim pitanjima u djelokrugu županije, a među njima i sufinanciranje rada udruga za osobe s intelektualnim teškoćama iz županije: Udruge “Mali princ” Đurđevac, Udruge “Latice” Koprivnice te Udruge “Maslačak” Križevci. Predsjednice Udruga predstavile su i prezentirale rad svojih udruga, a ispred naše Udruge prisustvovala je novoizabrana predsjednica Slađana Sekušak. Upućen je apel prema općinama i gradovima da se prema mogućnostima dodatno uključe u sufinanciranje korisnika i rada spomenutih udruga. Predstavnici jedinica lokalne samouprave u raspravi su istaknuli kako je uz pomoć koju pružaju za povećanje iznosa potrebno pravovremeno poslati zahtjeve na Općine i Gradove kako bi se sredstva mogla planirati u proračunima te su pohvalili rad udruga. Zahvaljujemo se na iniciranom sastanku te se nadamo još većoj podršci lokalne zajednice kako bi osobe s intelektualnim teškoćama imale što bolji i kvalitetniji život.

Možda vam se svidi