Kampanja “Hrvatska volontira”

I ove godine smo se uključili u kampanju “Hrvatska volontira”, u petak, 24. svibnja 2024. Organizirali smo akciju na našem vrtu te pakiranje mirisne lavande u čemu su nam pomogle naše dugogodišnje volonterke Ana Santo i Dorotea Trninić iz Centra za mlade Križevci i članice partnerske Udruge križevačkih vrtlara “Magda” Olga Razum Šujica i gospođa Dada. Cijelim prostorom se širio opojni miris lavande, a u povišene gredice koje smo sastavili od paleta posađene su sadnice i posijano sjemenje. Najprije su naši Maslačci, svatko prema svojim mogućnostima uz podršku pripremili zemlju za sadnju, a nakon toga je uz stručno vodstvo i savjete vrtlarica posijano sjeme povrća te posađene sadnice aromatičnog bilja, povrća i cvijeća. Nadamo se da će uz veliku količinu pozitivne energije i zajedništva sve lijepo rasti i napredovati.

Možda vam se svidi