Edukacija zaposlenika udruge – “Komunikacijske vještine sa osobama s intelektualnim teškoćama”

U okviru socijalne usluge poludnevnog boravka u petak, 5. travnja organizirali smo edukaciju za zaposlenike pod nazivom “Komunikacijske vještine sa osobama s intelektualnim teškoćama”. Edukaciju je održala dugogodišnja suradnica udruge gospođa Ana Ivančan koja ima bogato iskustvo u radu sa osobama s intelektualnim teškoćama, njihovim obiteljima, ali i udrugama.

Udruga trenutno broji 18 zaposlenika, od kojih je 10 osobnih asistenata, a neki od njih su tek nedavno zaposleni i nemaju puno iskustva u radu sa osobama s intelektualnim teškoćama. Uz podršku i dobru volju sve se može naučiti, pa je sa tim ciljem i organizirana ova radionica.

Nakon uvodnog teorijskog dijela uslijedio je rad u grupama na primjerima iz svakodnevnog rada sa korisnicima. Znanja stečena na edukaciji će uvelike olakšati rad osobnih asistenata, ali i svih zaposlenika u udruzi.