Svjetski dan osoba s Down sindromom

I ove godine smo se pridružili obilježavanju 21.3. kako bi našima Josipu, Matku, Marku, Domagoju, Nives, Petri i Matiji na kreativan i veseo način dali podršku. Sjetili smo se i naše Kike i Danijela, ali i svih naših prijatelja sa “kromosomom viška”.

Prošetali smo gradom i našim sugrađanima skrenuli pozornost na današnji dan poklonivši im rukotvorine koje su naši Maslačci sami izradili. U obilasku gradom su nam se pridružile i dale podršku djelatnice Hrvatskog zavoda za socijalni rad Područnog ureda Križevci.

Uz ovaj dan prigodno smo se jučer okupili uz komunikacijsku ploču koja je postavljena u blizini naše udruge. Zahvaljujemo članovima Dječjeg gradskoj vijeća na ovoj inicijativi i Gradu Križevcima na podršci. Komunikacijska ploča će svakako doprinijeti olakšanoj komunikaciji sa osobama s IT sa većim teškoćama. Ploča je realizirana u suradnji sa Centrom za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci.

Budimo podrška svaki dan, svijet će biti bolje mjesto! 💗