Posjet izložbi inovacija – Kiepachonovacija 2024.

U petak, 16. veljače u sklopu obilježavanja 5. Dana Marcela pl. Kiepacha u Razvojnom centru i tehnološkom parku otvorena je izložba inovacija „Kiepachonovacija“ koju smo posjetili. Sa dodijeljenim voditeljem “Marcelom” obišli smo nekolicinu izlagača novih proizvoda i tehnologija, inovativnih predmeta kao i izložbu Oldtimer bicikala. Susreli smo se sa robotima i kukcem paličnjakom te se fotografirali pokraj jedrilice.

Kiepachonovacijom je završeno obilježavanje Dana Marcela pl. Kiepacha kojima se čuva sjećanje na ovog znamenitog sugrađanina, poznatog izumitelja koji je već sa 16 godina postao poznat po svojim izumima od kojih su najpoznatiji uređaj za udaljeno očitavanje brodskog kompasa, dinamo za automobilsku rasvjetu, strujni prekidač za rentgenske aparate, mali transformator za niski napon te držač za čitanje knjiga.

Možda vam se svidi