Dan ružičastih majica i Dan rijetkih bolesti

Svake godine krajem mjeseca veljače obilježavamo dva značajna Međunarodna dana. DAN RUŽIČASTIH MAJICA, poznat i kao Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja koji se obilježava posljednje srijede u veljači s ciljem promicanja kulture nenasilja i tolerancije među mladima. I DAN RIJETKIH BOLESTI koji se obilježava posljednjeg dana veljače s dugoročnim ciljem postizanja ravnopravnog pristupa dijagnozi, liječenju, zdravstvenoj i socijalnoj skrbi i društvenim prilikama za osobe pogođene rijetkom bolešću.

Mi smo pokušali objediniti obilježja navedena dva dana i pri tome se voditi ključnom mišlju “Podijelite svoje boje!” U svoje crteže smo u programu Paint svoju kreativnost i maštovitost prenijeli te istražili pozitivnu poruku o toleranciji među različitima u animacijama prvog hrvatskog 3D animiranog filma “Crvčak i mravica”.

Možda vam se svidi