Udruga “Maslačak” Križevci obilježila 33. rođendan

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji “Maslačak” Križevci osnovana je 14. rujna 1990. godine od strane nekoliko stručnjaka i roditelja i ove godine smo obilježili 33. rođendan.

Kroz 33 godine rada Udruge provedeni su brojni projekti i programi, uz pomoć donatora i kroz građanske i humanitarne akcije. Obnovljena je derutna kuća koju je Udruga “Maslačak” Križevci dobila na korištenje od Grada Križevaca 2012. godine te je kupljeno kombi vozilo za prijevoz članova. Rad udruge je prepoznat u lokalnoj zajednici, a članovi su sve bolje integrirani i prihvaćeni.  Udruga “Maslačak” Križevci prepoznatljiva je također po aktivnom sudjelovanju u razvoju i neposrednoj primjeni socijalnog modela skrbi za svoje članove i njihove obitelji, izjednačavanju mogućnosti uz uvažavanje njihovih potreba i dostojanstva, kao i po zagovaranju i stvaranju uvjeta za život u zajednici uz primjerenu podršku i poticanje deinstitucionalizacije. Udruga i nadalje uz veliki trud radi na poboljšanju kvalitete svojih usluga što je rezultiralo ulaskom u mrežu socijalnih usluga za poludnevni boravak. Također se ulažu veliki napori za ulazak u mrežu socijalnih usluga osobne asistencije.

Možda vam se svidi