Radionica u Mirisnom vrtu

U okviru projekta “Zajedno za bolje sutra” u utorak, 13. lipnja posjetili smo Magdin vrt gdje nas je dočekao naš dugogodišnji prijatelj i suradnik Mišel Doskočil sa svojim vrijednim učenicima. Održao je radionicu u kojoj nas je upoznao kako je nastao Mirisni vrt Srednje škole “Ivan Seljanec” Križevci i što sve imaju zasađeno u njemu, te koje biljke koriste za što. Vrijedni učenici su uz podršku mentora Mišela posadili mnogo povrća, cvijeća te razne vrste začinskog bilja koje koriste u kuhinji za pripremu jela, deserta, napitaka i dekoraciju istih. Naučili smo da ako pravilno posadimo određene biljke, one će tjerati puževe i ostale kukce. Naglasio je kako imaju u planu izradu kreme od nevena, te ulje od smilja. Proveo nas je kroz vrt i pokazao nam različite biljke koje smo opipali i njušili, te upoznali različite zanimljive i predivne mirise. Bilo nam je jako zanimljivo i poučno, te smo odlučili da ćemo sljedeće godine i mi posaditi neke začinske biljke da ukrasimo naš vrt i otkrijemo nove okuse. Srednja škola “Ivan Seljanec” Križevci je partner na ovom projektu koji financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja do 31. kolovoza 2023. te u planu imamo još neke aktivnosti.

Možda vam se svidi