Svjetski dan svjesnosti o autizmu

Ovog petka Udruga “Maslačak” Križevci odlučila je na specifičan način obilježiti Svjetski dan svjesnosti o autizmu koji se službeno obilježava svake godine 2. travnja. Pripreme su trajale cijeli tjedan. Krenulo se s izrezivanjem plavih krugova koje je bilo potrebno oblikovati u željeni oblik latica koje će se koncem ušiti u plave cvjetiće. Izabrana je plava boja jer plava boja predstavlja simbol autizma. Gotovo cijeli proces izrade koji je zahtijevao primjenu fine motorike odradili su sami korisnici uz podršku voditeljica i roditelja. Dok je jedan dio korisnika izrađivao cvjetiće, drugi dio je u kuhinji pripremao ukusnu smjesu za keksiće koji su se pakirali u male paketiće sa porukom:

Ako me hoćeš upoznati

Uzmi me za ruku

Traži od mene ono što mogu pružiti

I ići ću pored tebe

Zajedno ćemo rasti

Ako me želiš razumjeti

Možemo biti prijatelji

Cijeli tjedan su vrijedno radili i pripremali se kako bi danas mogli izaći na ulice grada i podijeliti svoje rezultate rada sa svojim sugrađanima. Osmjesi i zahvale prolaznika pokazali su korisnicima Udruge “Maslačak” da su vrijedni i korisni članovi zajednice na čemu im se od srca zahvaljuju. Ima li ljepšeg načina obilježavanja Svjetskog dana svjesnosti o autizmu? 💙