Na Kalniku obilježen Svjetski dan vode, Svjetski dan šuma i prvi dan proljeća

U Udruzi “Maslačak” Križevci u srijedu, 22. ožujka radilo se na sve strane. Prva grupa se u pratnji voditeljica Ivane Vukalović i Ivane Benjak odvezla na Kalnik gdje su ih dočekale volonterke Ana Santo i Paula Vrhovčić iz Centra za mlade Križevci koje su osmislile edukativne radionice u prirodi povodom obilježavanja Svjetskog dana šuma, Svjetskog dana vode i prvog dana proljeća. Razgovaralo se o važnosti vode na Zemlji, o načinima uštede te o količini zagađenja i važnosti pravilnog zbrinjavanja otpada. Zatim su se Maslačci uputili u potragu proljetnih vjesnika te su tako uočili mnogo jaglaca, visibaba, zvončića i šafrana. Nakon što su završili svoju edukativnu šetnju prirodom koja se počela buditi iz zimskog sna, osvježili su se u obližnjem kafiću kavom i sokovima te se sigurno i sretno vratili svojim kućama. Za to vrijeme druga grupa je tom prigodom ostala u Udruzi izraditi plakat sa voditeljicom Emom Šok, nakon čega je također otišla u potragu za znakovima proljeća. Vrijedno i marljivo sa korisnicima radi se svakoga dana, no važno je istaknuti da su se ponovno uključili i roditelji korisnika u radionice. Tako je voditeljica Danijela Bočkaj održala prvu kreativnu radionicu nakon dužeg vremena za roditelje na kojima se šivalo, izrezivalo, a prije svega se mnogo razgovaralo. Dok su se rukama izrađivali ukrasi koji će pridonijeti uskrsno-izložbenoj prodaji radova, istovremeno razmjenjivala su se osobna iskustva, osjećaji, brige i razno razni problemi koji tište roditelje. Ponekad je čovjeku za sreću dovoljna samo topla ljudska riječ i razumijevanje što će se ovim radionicama nastojati pružiti hrabrim roditeljima-borcima.

Možda vam se svidi