Svjetski dan osoba s Down sindromom

U utorak, 21. ožujka članovi Udruge “Maslačak” Križevci pridružili su se obilježavanju Svjetskog dana osoba s Down sindromom. Na početku su svi zajedno otpjevali pjesmu “Nama samo ljubav treba” te u veselom tonu prionuli raditi. U kreativnoj radionici su se izrađivale raznobojne čarape od papira koje su ukrasile prostor u kući kao i veliko srce u znak prihvaćanja različitosti. Maslačci i voditeljice su i na nogama imali raznovrsne i raznobojne čarape u znak podrške članovima sa ovim sindromom kojih u udruzi ima 6. Na žalost dvoje članova sa ovim sindromom je preminulo, ali i njih su se prisjetili. U Udruzi “Maslačak” Križevci podrška se pruža svakodnevno, a pojedini dani u godini (šarenih čarapa, plavi, zeleni i ljubičasti dan) obilježavaju se sa ciljem informiranja i podizanja svijesti zajednice da osobe sa određenim teškoćama žive u zajednici i dio su nje. Udruga “Maslačak” Križevci kroz svoj dugogodišnji rad možemo reći uspješno senzibilizira i informira javnost o potrebama, ali i mogućnostima osoba s intelektualnim teškoćama.

Možda vam se svidi