Proširenje prostornih kapaciteta Udruge – “Humanost za kvadrat”

Nakon napuštanja prostora COOR-a Križevci (2019.) u kojem je Udruga djelovala 16 godina, suočili smo se sa velikim problemom nedostatka prostora. Udruga je 2012. godine dobila od Grada Križevaca na korištenje kuću u Gundulićevoj ulici 67. Kuću smo uz pomoć donatora, projekata i akcija obnovili za tri godine, te uselili 2015. godine. Sa vremenom je kuća postala nedostatna i neprilagođena za sve članove, pogotovo u invalidskim kolicima. 2019. godine smo u nju preselili i ured koji je bio u COOR-u Križevci te se prostor za korisnike još više smanjio. Nakon brojnih sastanaka sa predstavnicima gradskih vlasti i pokušaja nalaženja rješenja ovog problema te dobivene građevinske dozvole krenuli smo u dogradnju u suradnji i uz podršku Grada Križevaca. Radovi se izvode na bivšoj terasi koju smo produžili te ju sada zatvaramo. Kada radovi završe dobiti ćemo 70m2 cjelovitog prostora koji će koristiti za pružanje socijalnih usluga korisnicima. U planu nam je osposobiti i jedan dio prostora za kineziterapiju i fizikalnu terapiju kako bi mogli dati podršku i nepokretnim članovima Udruge. Građevinski materijal smo većinom nabavili kroz donacije i uz podršku Grada, a financijska sredstva koja se mogu uplatiti na žiro-račun udruge ćemo utrošiti na završetak radova kao i opremanje. IBAN: HR3423400091100024334 Do sada su nam oko dogradnje u materijalu, sredstvima i vlastitim radom pomogli slijedeći donatori, na čemu od srca zahvaljujemo:

Končar d.d., Nenad Dumić (donacija cigle), Marija Brdar, Sanja Jandrijević, Snježana Fištrović, Jasenka Kokor, Danica Benjak, Goran Matić (iskop temelja i odvoz zemlje), Grad Križevci (građevinski radovi, građevinski materijal, dokumentacija, financijska sredstva), Tvrtka S.C. Metalne konstrukcije d.o.o. Križevci (željezo), Matija Horvat (žljebovi i lajsne), IMV trgovina d.o.o. Križevci (pijesak, šljunak), Ana i Tihomir Hosni (vapno, cement, folija), Darijo Gric – GS-GRIC (knauf, građevinski radovi, građevinski materijal), Tvrtka Cengiz Insaat Sanayi ve Ticaret A.S. (beton), Širjan d.o.o., Humanitarna utrka “Hodaj, trči, vozi za Maslačak”, Humanitarna off road utrka Haganj 2021. i 2022., Maja Meštrić, Tihomir Ciglenečki, Marija Jaki, Damir Bajs, Zora i Rudolf Beštek, obitelj Klemeš, Plino instalaterski obrt Škudaš, Morana Solar, donacije građana na prigodnim prodajama radova, Ozren Catela, Anita Orak, Zvjezdana Augustinović, Troha-Dil d.o.o. (dvoja balkonska vrata), Poljocentar Križevci (drvena građa), Marijan Hlebić (drvena građa), Općina Gradec, BB BONUS d.o.o., Nezavisni Grada Đurđevca, Ksenija Kemenović, PIK Vrbovec plus d.o.o., KTC d.d. Križevci, NOVA TV i Mario Roth, Damir Horvatić, Županijski vijećnici HSS-a, Trgo-agencija Križevci, Otto Bock Adria, Habijanec d.o.o., Dora Augustinović, Nova Genetik Križevci, Općina Sv. Petar Orehovec, Radnik d.d., Ustanova ljekarničke djelatnosti ljekarne Šamuga, Ustanova za zdravstvenu njegu Mediviva, Kolor Granit (građevinski materijal), Elektro Jakov j.d.o.o. Križevci, Milan Čorak, Stjepan Belušić (električarski radovi), Mrlja tattoo factory, Ljekarna Križevci, Pameks d.o.o., Kašik d.o.o., Jorge Pirotehnika, Komunalno poduzeće d.o.o., AMK Križevci, INA-Industrija nafte d.d., AK Križevci, obitelj Pribanić, S.K.I.M.T. d.o.o. Križevci (građevinski materijal), Instalacije Stručić (postavljanje grijanja) i ABC – Antolić d.o.o. Križevci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Možda vam se svidi