Radio emisija “Bolja strana humanost”

U radio emisiji “Bolja strana humanost” na Radio Križevcima, 30. ožujka 2022. godine gostovala je predsjednica Udruge “Maslačak” Križevci Tamara Premuš. Sa gospođom Jelenom Ivšić je razgovarala o aktivnostima koje se trenutno provode u Udruzi. Predsjednica je ispričala koji se projekti provode, na kojim projektima je Udruga “Maslačak” Križevci partner te koji su planovi za naredno razdoblje. Trenutno se provode tri nacionalna projekta, jedan EU projekt koji je Udruga prijavila kao nositelj projekta te tri EU projekta na kojima je Udruga “Maslačak” Križevci partner. U Udruzi su trenutno zaposlene četiri voditeljice te dva voditelja putem Ugovora o djelu. U poludnevni boravak je uključeno 20 osoba s intelektualnim teškoćama od kojih se nekoliko prevozi kombi vozilom u udrugu. Većina korisnika je u udomiteljskim obiteljima, a nekoliko je i sa samohranim roditeljima. Svakodnevno se kroz rad Udruge ukazuje na prava osoba s intelektualnim teškoćama, ali i na njihove mogućnosti i sposobnosti koje su ostvarive ako im se pruži prilika i podrška.

Možda vam se svidi