Svjetski dan svjesnosti o autizmu

Svjetski dan svjesnosti o autizmu Glavna skupština UN-a odabrala je za obilježavanje 2. travnja čime želi skrenuti pozornosti javnosti diljem svijeta na sve veći problem ovoga složenog poremećaja koji se kod pojedinaca najčešće razvije u prve tri godine života i uglavnom traje do kraja života. Osnovna obilježja poremećaja iz spektra autizma su:

• teškoće u socijalnim interakcijama

• teškoće verbalne i neverbalne komunikacije

• neuobičajeno ponašanje

• ograničene aktivnosti i interesi

• različite motoričke smetnje i stereotipije.

Svjetski dan svjesnosti o autizmu smo obilježili na Gradskoj tržnici te u našoj udruzi. Na tržnici su nam se pridružile volonterke iz Centra za mlade Križevci te uz prigodnu izložbu radova povodom Uskrsa dijelile i balone te sapunčiće koji su izrađeni baš za Dan svjesnosti o autizmu u kreativnoj radionici u Poludnevnom boravku. Budimo podrška svaki dan❣

Možda vam se svidi