Održana edukacija roditelja korisnika osobne asistencije

U okviru EU projekta Osobni asistent – podrška osobama s intelektualnim teškoćama u Koprivničko-križevačkoj županiji, 14. i 15. lipnja 2021. održana je edukacije roditelja i skrbnika korisnika usluge osobne asistencije u Đurđevcu. Edukaciju roditelja i skrbnika vodio je prof. Darko Kobetić iz Centra znanja Profectus. Teme edukacije su bile: aktivna podrška osobama s invaliditetom; unaprjeđenje znanja i vještina za rad s osobama s invaliditetom; komunikacijske vještine; rješavanje sukoba. Roditelji su međusobno podijelili svoja iskustva roditeljstva osoba s invaliditetom i teškoćama, izrazili si međusobnu podršku te za sve svoje nedoumice dobili stručan odgovor i savjet prof. Kobetića. Roditeljima je izdana i potvrda o stečenim kompetencijama. Nositelj projekta: Udruga osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji „Mali princ“ Đurđevac, a partneri su Udruga “Latice” Koprivnica i Udruga “Maslačak” Križevci.Iz naše udruge 6 korisnika ima osobnog asistenta, a cilj usluge osobne asistencije je unapređenje kvalitete života, socijalnog uključivanja u zajednicu i sprječavanje institucionalizacije.

Možda vam se svidi