Nastavak akcije sakupljanja plastičnih čepova

U dogovoru sa Komunalnim poduzećem Križevci, a zbog sveopće situacije sa korona virusom i potresima, akcija sakupljanja plastičnih čepova se nastavlja do daljnjega. Hvala svima koji su se do sada uključili u akciju, ali i onima koji će to tek učiniti. Ovo je treća takva akcija koja je i ovaj put ekološka i edukativna sa humanom notom. Sredstva od sakupljenih čepova biti će namijenjena za mnogobrojne aktivnosti u Udruzi. Sakupljaju se plastični čepovi od raznih napitaka (sokovi, mlijeko, voda…), šampona, dezodoransa, omekšivača, tekućeg deterdženta i svi ostali plastični čepovi. Čepovi se mogu dostaviti svaki radni dan u Gundulićevu 67 od 9.00 do 13.00 sati te svaki radni dan od 7.00 do 15.00 sati na reciklažno dvorište u Cubincu sa napomenom da su čepovi za Udrugu “Maslačak”. Nakon sakupljanja, plastični čepovi će se otpremiti u Osijek na recikliranje čime svi zajedno pridonosimo očuvanju okoliša. U prve dvije akcije odaziv građana je bio jako dobar te je sakupljeno skoro 3 tone čepova. Uključile su se škole, dječji vrtići, učenički domovi, tvrtke, ugostiteljski objekti i brojni građani ne samo iz grada Križevaca nego i puno šire. Pozivamo ljude dobre volje da se i ovoga  puta uključe u akciju da zajedno čuvamo prirodu i učimo pomagati. 

Možda vam se svidi