Realiziran projekt “1,2,3-možemo i mi”

Projekt “1,2,3-možemo i mi” realizirali smo u periodu od 1.4. do 25.11.2020., a prije nekoliko dana je poslano i završno izvješće. Projekt je financirao Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, a proveden je u partnerstvu sa Zajednicom sportskih udruga Križevci. Cilj projekta je bio djeci i mladima s teškoćama u razvoju i osobama s intelektualnim teškoćama približiti zdrav način života, zdrave prehrambene navike i važnost bavljenja sporta te naučiti nešto novo o zdravlju. Tako smo održali radionice sa Mišelom Doskočilom o zdravoj prehrani i prehrambenim navikama te igrali kviz znanja, pripremali smo zdrave napitke od voća i povrća i zdrave kolačiće. Bavili smo se raznim vrstama sporta, plivali na bazenima, te smo “mjerili zdravlje”. Mjerili smo krvni tlak našim Maslačcima, mjerili smo težinu i razgovarali o pretilosti kao i o šećernoj bolesti i kako se može izmjeriti šećer u krvi. Pješačili smo po Kalniku i Sljemenu. Projekt je na korisnike višestruko pozitivno utjecao te su od njega imali dobrobiti na više razina. Projekt smo realizirali u skladu sa epidemiološkom situacijom tako da su na žalost odgođena sportska natjecanja koja su bila u planu kao i Sportski dan za širu društvenu zajednicu. Nadamo se boljim vremenima i da ćemo ubrzo moći disati punim plućima.

Možda vam se svidi