Radio emisija “Ostani doma”

Predsjednica Udruge Tamara Premuš danas se telefonski javila u radio emisiju “Ostani doma” na Radio Križevcima. Slušatelje je upoznala o radu Udruge “Maslačak” Križevci u periodu kada je proglašena svjetska pandemija, odnosno epidemija korona virusom za područje Republike Hrvatske. Udruga “Maslačak” Križevci od proglašenja epidemije radi u otežanim uvjetima, ali je rad bio kontinuiran. Donesena je odluka da zaposlenice rade kod kuće, a sa korisnicima je organiziran rad na daljinu od 16.3.2020. Korisnicima su poštom i osobno dostavljeni radni materijali u kojima su bili radni listići, zadaci, primjeri za aktivnosti – vježbe za motoriku i grafomotoriku. Sa korisnicima i njihovim obiteljima se komunicira skoro svakodnevno putem društvenih mreža, poruka ili telefonskih razgovora. Svakodnevno se prate upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, Nacionalnog stožera civilne zaštite, Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku i ostalih nadležnih institucija. Aktivnosti smo osmislili i prilagodili našim korisnicima sami. Sa popuštanjem mjera krenulo se i sa provođenjem osobne asistencije u krugu obitelji u okviru EU projekta “Pružanje usluge osobne asistencije osobama s intelektualnim teškoćama u Koprivničko-križevačkoj županiji”. Takozvani “hladni pogon” provodi se jednim dijelom kroz rad kod kuće, a jednim dijelom u kući u Gundulićevoj ulici, gdje zaposlenice rade u smjenama. U navedenom razdoblju poslano je izvješće o napretku za projekt “Ruka podrške” kojeg financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja, poslana je prijava na Natječaj za jednokratnu podršku te prijava na Natječaj za trogodišnji program. Uz to kontinuirano se provode i knjigovodstveni i administrativni poslovi. Zaposlenice također vode brigu o vrtu, dvorištu, cvjetnjaku te kući kao bi u punom sjaju dočekala korisnike. Sve aktivnosti koje su korisnici radili mogu se vidjeti na facebook profilu Udruge (Udruga Maslačak Križevci) gdje se informacije svakodnevno ažuriraju. Nadamo se da ćemo uskoro moći raditi i da nećemo ostati bez sredstava.

Možda vam se svidi