Početna konferencija projekta “Ruka podrške”

U četvrtak, 19. prosinca 2019. godine u Restoranu “Vojarna” u Križevcima održali smo početnu konferenciju projekta “Ruka podrške”. Predsjednica Udruge Tamara Premuš upoznala je sve prisutne sa projektom. Nositelj projekta je Udruga “Maslačak” Križevci, a partner je Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci. Projekt se provodi u školskoj godini 2019./2020. odnosno od 1.10.2019. do 31.08.2020. Projekt je financiran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja. Voditeljica projekta je dipl. def. Kristina Kranjčević, specijalista rane intervencije u edukacijskoj rehabilitaciji. Korisnici projekta su djeca i mladi s teškoćama u razvoju, od kojih je veliki broj smješten u samostanu časnih sestara sv. Bazilija u Paviljonu za djecu “Sveti Marko Križevčanin”. Opći cilj projekta: Pružiti podršku u povećanju kvalitete života i socijalne uključenosti djece i mladih s teškoćama u razvoju u lokalnoj zajednici. Specifični ciljevi projekta: 1. Kroz suradničko usvajanje znanja i vještina unaprijediti životne vještine djece i mladih s teškoćama u razvoju. 2. Poticati kreativnost ii stvaralaštvo kod djece i mladih s teškoćama u razvoju 3. Pružiti podršku djeci i mladima s teškoćama u razvoju izvan redovnog odgojno-obrazovnog procesa. Navedeni ciljevi će se realizirati kroz slijedeće aktivnosti: 1. Rehabilitacijske i inkluzivne aktivnosti; 2. Suradničko usvajanje znanja i 3. Kreativne radionice Ispred partnerske organizacije Osnovne škole Ljudevita Modeca Križevci prisutnima se obratila i zahvalila na uspješnoj suradnji stručna suradnica Ana Čačić Arapović. Početnoj konferenciji su prisustvovali članovi i volonteri Udruge, predstavnici ustanova s kojima Udruga godinama uspješno surađuje, saborski zastupnik Branko Hrg, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvene i socijalne djelatnosti Koprivničko-križevačke županije Željka Koluder Vlahinja i pročelnik Upravnog odjela za odgoj, obrazovanje, kulturu, socijalnu skrb, sport, nacionalne manjine i turizam grada Križevaca Sandro Novosel koji su čestitali na novo odobrenom projektu te pozvali i na daljnju suradnju. Nakon radnog predstavljanja projekta, prigodni program priredili su Maslačci te svima nazočnima zaželjeli sretan Božić i sve najbolje u Novoj godini.