Sastanak kod pravobraniteljice za OSI i u Uredu za udruge

Predsjednica Udruge Tamara Premuš sudjelovala je 27. siječnja 2020. godine, na sastanku u Uredu pravobraniteljice za osobe s invaliditetom. Sastanak je inicirao Hrvatski savez udruga osoba s intelektualnim teškoćama, a prisustvovali su mu predsjednica Saveza koja je pravobraniteljicu upoznala sa radom članica Saveza i gorućim problemima sa kojima se udruge osoba s intelektualnim teškoćama susreću. Sastanku su prisustvovali i predstavnici udruga iz cijele Hrvatske koji su predstavili rad svojih udruga te problematiku. Dotakli smo se i prijedloga novog Zakona o socijalnoj skrbi te koje sve promjene on nosi. Zaključke sastanka sa naglaskom na problem financiranja udruga koje pružaju socijalne usluge, a koje se nalaze u “istom košu” kao i sve druge udruge, pravobraniteljica će uputiti nadležnom ministarstvu. Nakon Ureda pravobraniteljice, sastanak je sa istom temom održan u Uredu za udruge Vlade RH. Ravnateljica Ureda sa udruge sa suradnicama također je saslušala predstavnike udruga te obećala slati zaključak sastanka na relevantne adrese.
Nadamo se će nas nakon ovih sastanaka primiti i nadležno Ministarstvo kako bi im ukazali na neodrživost ovakvog načina financiranja socijalnih usluga.
“Ne brinemo o osobama sa posebnim potrebama nego sa posebnim mogućnostima.”

Možda vam se svidi