Radionica za Dan Grada

U petak, 12. travnja 2019. Udruga “Maslačak” Križevci organizirala je radionicu izrade lutaka – križevačkih stražarica u okviru obilježavanja Dana Grada Križevaca. Radionica se održala u prostoru Udruge u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci.
Križevačka djevojačka straža poznata je u Lijepoj našoj, ali i šire. Stoga smo došli na ideju da izradimo unikatnu Maslačkovu stražaricu prigodnu kao suvenir. Sve je počelo sa radionicama za roditelje u čemu je pomogla Tamara Vrhovec koja u svoje slobodno vrijeme također izrađuje lutkice. Danas je Maslačkova stražarica usavršena. Najveći dio, volonterski, odrađuje voditeljica Kluba Nada Domitrović. Radionici povodom Dana Grada su se pridružili pročelnik Upravnog odjela za odgoj, obrazovanje, kulturu, sport, socijalnu skrb, nacionalne manjine i turizam Sandro Novosel, roditelji i sugrađani. Prisutni su mogli vidjeti kako nastaje stražarica. Ostali članovi udruge su izrađivali narukvice, zečiće, piliće te bojali pisanice. Svima se zahvaljujemo na dolasku, ugodnom druženju i podršci. 
 
IMG_5016 IMG_5021
DSCN6674 DSCN6676
DSCN6665 IMG_4993
IMG_5008 DSCN6678

Možda vam se svidi