Predstavnice Udruge posjetile gradonačelnika grada Križevaca

Predstavnice Udruge “Maslačak” Križevci, Ivana i Nada Domitrović te Tamara Premuš posjetile su jučer gradonačelnika kako bi ga upoznale sa sadašnjim aktivnostima te planovima koje Udruga ima u planu u narednom periodu. Udruga provodi trogodišnji program “Poludnevni boravak” koji je financiran od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku kroz koji se svakodnevno pružaju socijalne usluge osobama s intelektualnim teškoćama te je zaposlena još jedna stručna osoba. Također se provodi projekt koji je sufinanciran od strane Grada Križevaca i Koprivničko-križevačke županije u koji su uključeni mladi s teškoćama u razvoju, a pred potpisivanjem je i projekt kojeg će financirati Ministarstvo znanosti i obrazovanja koji će za ciljnu skupinu imati djecu s teškoćama u razvoju. Predsjednica Udruge Tamara Premuš i voditeljica Kluba “Maslačak”, obje majke sa statusom roditelja njegovatelja i dugogodišnje volonterke u Udruzi ovim posjetom su obilježile i Dan volontera. Tema razgovora je bila i humanitarna akcija Udruzi “Maslačak” pomozi da svoj kombi vozi koja traje do 19.12.2017. Do sada je kroz razne aktivnosti prikupljeno 70.000,00 kuna, očekuju se i sredstva od akcije sakupljanja čepova te donacije poslovnih subjekata, a u subotu se organizira još jedan humanitarni koncert od čega će sredstva također biti namijenjena za kupnju kombi vozila. Koncert organizira Kršćanska adventistička crkva. Gradonačenik je rekao kako od početka podržava ovu akciju i kako se nada da će se sakupiti što više sredstava. U narednom razdoblju, do kraja godine, Udruga će sudjelovati na manifestacijama Advent u Križevcima, na Malom božićnom sajmu, od 15. do 17.12. članovi udruge odlaze na edukaciju u Tuhelj u organizaciji Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama, a održati će se i godišnja Skupština. Puno je planova pred udrugom, a gradonačelnik je izrazio podršku od strane Grada.
IMG_5916

Možda vam se svidi