EU projekt “Zajedno jači” 29.12.2014.-28.12.2015.

Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Križevci je partnerska organizacija na projektu “Zajedno jači” čiji je nositelj “Srce” – Udruga djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji iz Svetog Ivana Zeline. Predsjednica Udruge Srce,  Đurđa Penava potpisala je 22.12.2014. godine Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekte financirane iz Europskog socijalnog fonda u sklopu programa 2007 – 2013 s posredničkim tijelima Uredom Vlade Republike Hrvatske za udruge i Nacionalnom zakladom za razvoj civilnoga društva.

Partneri na projektu:

SVETA ANA udruga za pomoć djeci s teškoćama u razvoju i invalidnim osobama

Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđrvac

Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Križevci

Udruga Sunce Novi Marof – za djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom

Voditelj projekta: Jelena Kovačević, mag. prim.educ.

Koordinator projekta: Nikolina Obad, dipl.ing.agr.

Trajanje projekta: 12 mjeseci (prosinac 2014 – prosinac 2015)

Vrijednost projekta: 650.980,80kn

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda te Ured za udruge Vlade RH u okviru instrumenta Jačanje sposobnosti organizacija civilnog društva za pružanje socijalnih usluga sa 650.980,80 kn. Ovaj je projekt okupio partnere iz Krapinsko-zagorske, Varaždinske i Koprivničko- križevačke županije. Trajanje projekta je 12 mjeseci s ciljem rješavanja problema nejednake regionalne razvijenosti pružatelja socijalnih usluga, unapređenja suradnje javnog i nevladinog sektora, jačanja kapaciteta OCD-a kao pružatelja socijalnih usluga, doprinošenja razvoja i jačanja kapaciteta OCD-a te jačanja suradnje s institucijama i lokalnom zajednicom kroz osnaživanje zaposlenika i roditelja/voditelja OCD-a za razvoj socijalnih usluga u zajednici, educiranja organizatora volontiranja i volontera i informiranja članova lokalne zajednice o pružanju socijalnih usluga OCD-a u zajednici. Suradnici na projektu su i Srednja škola “Ivan Seljanec” Križevci i Gimnazija “Ivana Zakmardija Dijankovečkog” Križevci u kojima će se održati prezentacije o volontiranju. Naša udruga već duže vrijeme surađuje sa udrugama iz Đurđevca i Svetog Ivana Zeline, a ovim projektom imamo priliku uspostaviti bolju suradnju i povezati se sa udrugama iz Novog Marofa i Lobora i osnažiti se.