Predsjednica naše Udruge Osoba info 2013.

Humanitarnost i zalaganje za najpotrebnije, te njena dobrotvornost i stalni privatni i angažman učinili su da je Tamara Premuš Osoba.info 2013. godine! Titulu osobe godine u Križevcima priskrbili su joj čitatelji portala Križevci.info, koji je devetu godinu proveo ovaj jedinstven izbor na regionalnom webu, a u kojem čitatelji prosuđuju i presuđuju po kome će se protekla godina u gradu najviše pamtiti. U ovom izboru je odlučilo glasovati ukupno 403 čitatelja.

Tamara Premuš, 41-godišnja Križevčanka, po zvanju je suradnica u razrednoj nastavi, vrijedna je supruga i majka troje djece, od koje jedno boluje od cerebralne paralize i mentalne retardacije. Takva je životna situacija Tamaru navela da se trajno opredijeli za skrb prema kćerki te ima i status roditelja njegovatelja. U križevačkoj je zajednici desetljećima aktivna u promicanju prava osoba s mentalnom retardacijom, zalažući se za njihovu inkluziju, što jaču uključenost u zajednicu. Kao predsjednica Udruge za pomoć osobama s mentalnom retardacijom osmišljava i provodi, u suradnji s roditeljima i stručnjacima, projekte u korist takvih osoba u Križevcima i ne prestaje se posvećivati njihovu boljitku.

http://www.krizevci.info/osoba-godine-za-2013-u-krizevcima-je-tamara-premus/

http://www.youtube.com/watch?v=wBEIKPR6HIY&feature=player_embedded – Tv Obločec-prilog

tamara_premus_dobrotvorka_godine_zamah

 

Možda vam se svidi