Institucionalna podrška Nacionalne zaklade 01.01.2015.-31.12.2015.

Institucionalnom podrškom Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva u iznosu od 86.945,64 kn u 2015. godini osigurat će se plaća (udio u plaći) za osobu koja je zaposlena u Udruzi. To nam je vrlo bitna stavka kako bi ta osoba mogla i nadalje ostati zaposlena i obavljati važne poslove u Udruzi (knjigovodstveni i administrativni poslovi). Ovom financijskom podrškom osigurana su sredstva za uredsko poslovanje, odnosno za pokriće troškova uredskog materijala, troškova komunikacije (telefon, mobitel, internet), bankovnih troškova, poštanskih troškova, održavanja fotokopirnog aparata te troškova režija. Osigurali bi sredstva za stručnu literaturu,  nadogradnju programa za knjigovodstvo, kao i mjesečno održavanje programskog seta za knjigovodstvo, pošto se Zakoni često mijenjaju, kako bi  transparentno vodili rad Udruge. Zaposlena osoba i članovi Upravnog odbora sudjeluju na brojnim edukacijama, kako bi se unaprijedio rad Udruge, pa su nam potrebna sredstva i za edukaciju. Pokrićem ovih troškova stvorit će se preduvjeti za kontinuirani rad odnosno stabilizaciju udruge, a na taj način i preduvjeti za razvoj. Vrlo nam je važno što su sredstva osigurana te što možemo i nadalje kontinuirano, kvalitetno i pravovremeno biti na usluzi svojim članovima, te im pružiti potrebnu pomoć. U 2015. godini institucionalnom podrškom će se financirati gotovo sve što i u 2014. godini, osim tri nove stavke. Za 2015. godinu smo predvidjeli mjesečno održavanje programskog seta za knjigovodstvo što bi nam olakšalo i unaprijedilo poslovanje pošto se u knjigovodstvu često nešto mijenja, kao što se mijenja i zakonska regulativa. Osoba zaposlena u Udruzi ima sve veći obim knjigovodstvenog i administrativnog posla te smo povećali udio u bruto plaći koji bi bio financiran institucionalnom podrškom (55% mjesečne bruto plaće). Naša Udruga je tijekom godina razvila jako dobru suradnju sa brojnim srodnim udrugama u okruženju. Često sudjelujemo na raznim sastancima koji su važni za rad Udruge, za što je najprihvatljiviji prijevoz osobno vozilo zbog vremena koje bi se izgubilo putovanjem javnim prijevozom, a za ta službena putovanja nema osnove da se isplati dnevnica ili pola nje. Nova stavka u proračunu je troškovi putovanja osobnim automobilom u službene svrhe, za relacije gdje je povezanost sa javnim prijevozom loša ili je uopće nema. Navedenim sredstvima bi se pokrili troškovi goriva. Osobna vozila u službene svrhe koriste predsjednica, voditeljica Kluba te zaposlena osoba u Udruzi. Prošle godine je financirana pretplata na časopis “RIF”, a za 2015. godinu smo predvidjeli sredstva i za stručnu literaturu koja nam može pomoći u svakodnevnom radu. Institucionalna podrška u 2015. godini osigurava nam kontinuirani rad cijele kalendarske godine. Sa sigurnošću možemo planirati neke aktivnosti i raditi na ostvarivanju svojih ciljeva. Ostvarivanjem strateških ciljeva doprinosimo poboljšanju kvalitete života osoba s mentalnom retardacijom i njihovih obitelji, a svakodnevnim aktivnostima ukazujemo na važnost i potrebu postojanja organizacija civilnog društva te njihov razvoj i jačanje.

logo-n-zaklada

Čitajte i ostale članke