Projekt “Grad-prijatelj djece” u 2014.

Voditeljica Kluba “Maslačak” Nada Domitrović sudjelovala je na koordinacijskom sastanku čija tema je bila provedba projekta “Grad-prijatelj djece” u 2014.
Gradsko vijeće Grada Križevaca je 05. studenoga 2013. godine donijelo Odluku o uključenju u akciju “Gradovi i općine – prijatelji djece”, kojom se  opredijelio za provođenje aktivnosti u suradnji s lokalnim tijelima, ustanovama, udrugama, pojedincima, medijima, odraslima i djecom s ciljem

– poticanja svih sudionika na udruženo i koordinirano djelovanje radi osiguranja uvjeta za kvalitetan život djece u našem gradu 

– Evidentiranja postignutih rezultata

– Medijskog praćenja dometa akcije te

– Dodjela javnog priznanja za ispunjenje zahtjeva akcije u obliku počasnog naziva Grad Križevci – prijatelj djece.

Kako bi se ostvarili zadani ciljevi, potrebno je uključiti sve odgojno-obrazovne ustanove, ustanove u kulturi, sportu, socijalnoj skrbi, zdravstvene ustanove te zajednice i udruge građana koje su se u svom radu opredijelile za rad s djecom da se svojim aktivnostima neposredno uključe u provedbi. Sastanak je održan u Velikoj vijećnici Grada Križevaca, a prisustvovali su predstavnici gradskih vrtića, škola, udruga i institucija kao nositelji aktivnosti u projektu.

 

Čitajte i ostale članke