Kampanja “Milijarda ustaje”

I ove godine smo se pridružili obilježavanju kampanje “Milijarda ustaje” u Križevcima koje se održalo u utorak, 14. veljače 2023.g, u 11 sati na Strossmayerovom trgu u organizaciji Udruge “HERA“ kojem su se pridružile i Križevačke mažoretkinje plesnom koreografijom na ‘himnu’ kampanje BREAK THE CHAIN (Prekini lanac). Tehničku podršku u organizaciji pružio je K.V.A.R.K.
Ovim simboličnim obilježavanjem kampanje poslana je poruka suosjećanja i solidarnosti. 

SVJETSKI POKRET Milijarda ustaje protiv nasilja nad ženama i djevojčicama – ‘One Billion Rising’ u veljači i ožujku svake godine, provodi kampanju u oko 200 zemalja svijeta, pa tako uspješno i u brojnim gradovima i mjestima u Hrvatskoj.

Kampanja Milijarda ustaje započela je centralnim događanjem 11. veljače na Cvjetnom trgu u Zagrebu, a nastavlja se kroz mjesec veljaču i ožujak u brojnim gradovima u Hrvatskoj, a kojima su se i ove 2023. godine pridružili i Križevci.

Možda vam se svidi