Radio emisija “Bolja strana humanost”

U srijedu, 7. rujna 2022. u emisiji “Bolja strana humanost” na Radio Križevcima gostovale su predsjednica Udruge Tamara Premuš te voditeljice Aleksandra Kalaba i Danijela Bočkaj. Tema emisije je bio projekt “Ruka podrške” koji je završio 31.8.2022. Projekt je financiralo Ministarstvo znanosti i obrazovanja te sufinancirala Koprivničko-križevačka županija. Nositelj projekta je bila Udruga “Maslačak” Križevci, a partner Osnovna škola “Ljudevita Modeca” Križevci. Opći cilj projekta je bio doprinijeti povećanju kvalitete života i socijalne uključenosti djece i mladih s teškoćama u razvoju u lokalnoj zajednici kroz poticanje kreativnosti i zdravih stilova života. Specifični ciljevi su bili: 1. Upoznati djecu i mlade s teškoćama u razvoju s utjecajem fizičke aktivnosti na mentalno zdravlje i zdravlje cijelog organizma 2. Poticati djecu i mlade s teškoćama u razvoju na zdrav način života 3. Upoznati djecu i mlade s teškoćama u razvoju o dobrobitima razvrstavanja i recikliranja otpada. Predsjednica Udruge Tamara Premuš je na početku rekla o financiranju projekta i suradnji sa Ministarstvom znanosti i obrazovanja dok su koordinatorica projekta Aleksandra Kalaba i izvoditeljica aktivnosti Danijela Bočkaj govorile o aktivnostima koje su se provodile i ostvarenim rezultatima. Korisnici projekta su bili djeca i mladi s teškoćama u razvoju bez odgovarajuće roditeljske skrbi smješteni u Domu sv. Marka Križevčanina. Aktivnosti su jako dobro prihvatili i tijekom projekta su stekli nova znanja i vještine te osvijestili važnost sporta, zdravih prehrambenih navika i zaštite okoliša.

Možda vam se svidi