Dan osoba s Down sindromom

Svake godine 21. ožujka slavimo 1. dan proljeća. Prvog dana proljeća, isto tako obilježava se i Svjetski dan šuma. 🌲🌳🌴 A već sljedećeg dana, 22. ožujka obilježava se i Svjetski dan vode. 🌊🌅 Kako bismo obilježili te važne dane, zaputili smo se na jezero Čabraje. Na Čabrajima su nas dočekale Ana i Dorotea iz Centra za mlade Križevci, pa smo zajedno s njima popričali o važnosti vode i šuma. Zajedno s Anom i Doroteom napravili smo i pokuse s vodom. Najviše nam se dopala naša šarena kiša . 🌧️🌩️🌈Na kraju smo imali i mali kviz znanja, podijeli smo se u dvije grupe, cure protiv dečki. Cure su uvjerljivo osvojile prvu nagradu 🏆 i zasladile se čokoladom. 🍫Dečki su dobili utješnu nagradu, također čokoladu. Na današnji dan se obilježava i još jedan dan važan i za naše Maslačke – Svjetski dan osoba s Down sindromom. Uz podršku koju im svakodnevno pružamo danas smo obukli i različite čarape, što je zadnjih godina postao simbol obilježavanja ovog dana. 🧦🧦Kako bi svi zajedno uživali u blagodatima lijepog vremena i prirode 🌞🦋🐦🌼 i popodnevna grupa je bila na jezeru i provela jedno zanimljivo poslijepodne također obilježivši sve današnje važne datume. 🙂 Dan za pamćenje. 💗

Možda vam se svidi