Održana edukacija osobnih asistenata

U okviru EU projekta: Osobni asistent – podrška osobama s intelektualnim teškoćama u Koprivničko-križevačkoj županiji, 9. i 10. lipnja 2021. održana je dvodnevne edukacije osobnih asistenata u Đurđevcu. Edukaciju osobnih asistenata je vodio prof. Darko Kobetić iz Centra znanja Profectus. Teme edukacije su bile: mjesto i uloga korisnika osobne asistencije/osobnih asistenata; unaprjeđenje znanja i vještina za rad s osobama s invaliditetom; komunikacijske vještine i rješavanje sukoba. Tom su prilikom osobni asistenti međusobno podijelili svoja iskustva te stekli dodatne kompetencije za obavljanje poslova osobnoga asistenta što im je potvrđeno u vidu izdavanja potvrde. Prvi dan edukacije je održan u prostoru Doma kulture u Đurđevcu, a drugi dan u prostoru Gradske knjižnice Đurđevac. Na edukaciji je sudjelovalo 6 osobnih asistenata koji pružaju uslugu osobne asistencije članovima Udruge “Maslačak” Križevci. Nositelj projekta je Udruga osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji „Mali princ“ Đurđevac, a partneri Udruga “Latice” Koprivnica i Udruga “Maslačak” Križevci. Ukupna vrijednost projekta: 1.994.289,00 kn. EU sufinancira: 1.994.289,00 kn. Kratak opis projekta: Projekt odobren u okviru poziva “Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza III” Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijal. Ciljana skupina je 16 korisnika – osoba s intelektualnim teškoćama kojima će uslugu osobne asistencije pružati osobni asistent u svrhu unapređenja kvalitete života, socijalnog uključivanja u zajednicu i sprječavanja institucionalizacije. Usluga obuhvaća potporu u provođenju aktivnosti svakodnevnog življenja i samozbrinjavanja, pruža se polovicu ukupnog mjesečnog fonda sati rada kroz 20 mjeseci, a korisnici su s područja Koprivničko-križevačke županije (Koprivnica, Križevci, Đurđevac, Virje, Novo Virje, Stari Glog, Pitomača).